„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”: KONCERT „MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ” – „МУЗЫКА БЕЗ ЗАСЦЯРОГ”

Hajnówka

6 listopada 2020

„Muzyka Przeciwko Rasizmowi” zabrzmi podczas koncertów klubowych organizowanych przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej pod szyldem „Muzyka bez zastrzeżeń”. W ciągu 16 lat odbyło się ponad 30 koncertów, na których zagrało ponad 50 zespołów polskich i białoruskich! Motto „Muzyka bez zastrzeżeń” to niezmiennie koncerty, w których muzyka ma jednoczyć, niszczyć podziały, uprzedzenia, nieść dobry przekaz. Przeciw nietolerancji – przeciw ksenofobii – przeciw uprzedzeniom! Polecamy (przy zachowaniu dystansu społecznego).

Zagrają:

MENNICA - rock (Warszawa)
Projekt Dmitry Gaydela, człowieka orkiestry, który jako były zawodowy aktor w teatrze na Białorusi dziś tworzy projekty muzyczno-teatralne jako Manietny Dvor.

BRIGHT OPHIDIA – prog-metal (Białystok)
Zespół powstał w 1998 roku, ma na koncie cztery oficjalnie wydane albumy świetnie przyjęte przez krytyków jak i słuchaczy. Kapela grała na wielu festiwalach w kraju i za granicą (Kaliningrad, Wielka Brytania).

GA-GA ZIELONE ŻABKI – punk/ska (Jawor)
Zielone Żabki i Ga-Ga to dwa zespoły, które na przełomie lat 80. i 90. namieszały sporo na polskiej niezależnej scenie muzycznej, głównie za sprawą Festiwalu w Jarocinie. Ich muzyka przetrwała lata, a teksty pisane wtedy, zaskakują aktualnością. Główną postacią w tych działaniach jest Smalec – wokalista, basista, gitarzysta, autor tekstów. W 2005 roku do składu dołączył Lisu, w tym czasie doszło do połączenia zespołów pod podwójną nazwą Ga-Ga Zielone Żabki.

„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”: KONCERT  „MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ” – „МУЗЫКА БЕЗ ЗАСЦЯРОГ”