KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „JAK MOGĘ ZMIENIAĆ ŚWIAT NA LEPSZE?”

24 listopada 2020

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” zostało partnerem organizowanego przez Ambasadę Szwecji konkursu „Jak mogę zmieniać świat na lepsze?”, który jest inspirowany postacią Raoula Wallenberga.

Raoul Wallenberg był szwedzkim przedsiębiorcą i dyplomatą, który pod koniec II wojny światowej ocalił tysiące węgierskich Żydów przed zagładą.

Historia Wallenberga to opowieść o młodym człowieku, który dzięki swoim życiowym wyborom stał się nieśmiertelnym bohaterem. To także historia o nas, o wyborach, których dokonujemy. Przypomnienie o tym, że wszyscy możemy coś zmienić.

Ty także możesz coś zmienić! Nie musisz zdobywać się na wielkie czyny. Czasem wystarczy uprzejmość, empatia, koleżeństwo. Prosty gest, dobra wola. Tolerancja i odwaga na co dzień. Napisz, co robisz lub możesz zrobić, by świat wokół stał się lepszym miejscem.

Do udziale w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 9-19 lat. Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace mające formę tekstu (opowiadanie, wiersz lub esej). Teksty nie powinny przekraczać jednej strony A4/1800 znaków.

Swoje zgłoszenie prześlij w wiadomości e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 grudnia 2020 roku.

Konkurs odbywa się w nawiązaniu do wystawy poświęconej Raoulowi Wallenbergowi „Nie mógłbym postąpić inaczej”, którą do 18 grudnia można oglądać przy Ambasadzie Szwecji w Warszawie, ul. Bagatela 3.

 

KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „JAK MOGĘ ZMIENIAĆ ŚWIAT NA LEPSZE?”