SZANUJMY ODMIENNOŚĆ – „NIGDY WIĘCEJ” ZNÓW NA WOODSTOCKU

17.07.2016

SZANUJMY ODMIENNOŚĆ – „NIGDY WIĘCEJ” ZNÓW NA WOODSTOCKUStowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” już od wielu lat prowadzi antyrasistowskie działania podczas Festiwalu „Przystanek Woodstock”. W tym roku po raz kolejny promowaliśmy takie wartości jak szacunek dla odmienności i otwartość. Szczególnie mocno – w kontekście coraz częstszych aktów przemocy na tle ksenofobicznym – przypominaliśmy o wielokulturowości jako ważnej części polskiej tradycji. 

W trakcie „Przystanku Woodstock” przedstawiciele Stowarzyszenia prowadzili stoisko informacyjne oraz warsztaty dotyczące uprzedzeń i dyskryminacji. Zaprezentowali też nasze kampanie społeczne, których celem jest walka z rozmaitymi przejawami ksenofobii. Na stoisku odbyły się spotkania z zespołami wspierającymi kampanię „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”: Sexbombą, Oberschlesien, Zmazą, Bezjahzgh, Zijensu i Lamachette. Do współpracy ze Stowarzyszeniem „NIGDY WIĘCEJ” zachęcali również muzycy z zespołu Qulturka, od wielu lat zaangażowani w walkę z rasizmem.

W tych wyjątkowych dniach w Kostrzynie nad Odrą po raz kolejny zostały rozegrane Antyrasistowskie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej. Na dużej scenie przedstawiciele „NIGDY WIĘCEJ” wręczyli puchar zwycięskiej drużynie, a Jurek Owsiak tradycyjnie wykopał piłkę – w geście poparcia dla kampanii „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”. 

Turniej odbył się pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.